radioactive super moon

akıl almaz zamanlar bunlar.. uzunca bir zamandır ortadoğuda faaliyetleri olan güçler bu sefer daha dolaylı davranıyorlar. wikileaks belgeleri ortaya çıktı ve yönlendirilen kalabalıklar hep bir ağızdan özgürlük kavgası vermeye başladılar. özgürlük ve daha fazla demokrasi istemek kötü mü peki? değil tabi ki ama zamanlamayla ilgili soru işaretleri bulunuyor.
ve bu süper ay günü yani 19 mart 2011 tarihinde libya ya askeri müdahale yapılıyor. her tarafta dengeler değişiyor.

yeni bir dünya düzeni mi kuruluyor?
alev alatlı nın schrödinger in kedisi romanı vardı ve bu serinin ilk kitabı kabus ta tasvir edilen bir dünya yapısı var. tek bayrak, tek dil, tek ordu.. yeni dünya düzeni denilen çarpık bir düzen. belki hemen değil ama çok mu uzak? bilinmez.


nükleer felaket
dost ülke japonya çok kötü zamanlar yaşıyor. herşey onlar için olabildiğine kötü. malesef onlar için yapabileceğimiz çok şey yok gibi;
aklıma nazım hikmet' in badem gözlüm beni unut şiiri geliyor gazetede santrali soğutmak için felaketin boyutlarını daha da büyütmeme adına, öleceklerini bile bile çalışan bu milletin insanları geliyor..

sanki sevgililerine "boynuma sarılma gülüm, benden sana geçer ölüm.. badem gözlüm beni unut" dediklerini duyar gibi oluyorum. ölüm bulutları sanki tüm evreni kaplamış gibi hissediyorum..bu kasvetli günlerde iyi birşeyler olmasını, yani bir mucize bekliyorum...

ama olmuyor..