Dinlediğimiz Müzikler

başlığı son zamanlarda dinlediğimiz müzikler demek daha doğru olurdu aslında; lost highway' in , wild at heart' ın, blue velvet' ın yönetmeni david lynch albüm çıkarmış dediler.. başta inanmadık tabi, dedik olabilir mi acaba? gerçekten de doğruymuş. beynimizi karıncalayan diğer pekçok şeyi olduğu gibi, bunu da sevdik biz. daha çok inland empire filmine benzemiş bence; wild at heart' i tercih edebilirdim belki ama yine de güzel. bu arada albümün adı: "crazy clown time" - çılgın palyaçolar zamanı diye çeviriyoruz, ilgi çekici..


yazdan beri en çok dinlediğim şarkı ise eski bir şarkı; asım can gündüz ustanın "gönlümdeki acın geçmedi" şarkısı. "awesome john" a respect gönderiyoruz bu vesileyle. böyle mi güzel cover olur; hele o "...hatıralar,kendimden gizledim... sakın kalbim görmesin.." kısmına gerçekten bitiyorum. mutlaka dinleyin..


 bir üçüncüsü ise; baba zula hayranı olmam vesilesiyle (bknz. yaptığım korsan baba zula klipleri [link1],[link2] : ) belki; "tabutta rövaşata" nın film müzikleri. gerçekten dinlenesi. filmi de izlenesi varsa şayet izlemeyen halen.