The Dark Knight Rises Film İzlenimi

Evet, filmi izledik;

(Spoiler Uyarısı : ))

Filmde Batman' i falan izlemedik. Filmde bir mesaj verilmeye çalışıyordu onu gördük. Özgür Amerikan rüyasından vazgeçmeyin (stadyum sahnesi) ve buradaki haklarınız için her zaman mücadele edin. Amerikan Rüyası (!) temelini oluşturan değerlere ki bunlardan en önemlisi kapital düzendir, sıkı sıkıya sarılın. Öyle "Occupy The Wall Street" gazına gelirseniz işte böyle olur. Zaten filmde de yazdığımı desteklercesine Borsayı işgal sahnesi vardı. Halkın gelir anlamında alt katmanlarının isyanı söz konusuydu. Her gün bize hizmet eden pizzacımız, garsonlar, temizlikçiler vs bu kötülük ordusunun askerleri olarak filmde karşımıza çıkıyorlardı. Amerikada işsizlerin ve dar gelirlilerin başını çektiği Wall Street i işgal et eylemine birebir bir göndermedir bu film. Yoksa, Batman namına, macera namına fazla bir şey beklememek lazım derim ben, gittim gördüm. Karaoğlan serilerinden alınmaymışçasına, zindanlarda tedavi olan, kırık kemikleri onarıp, kuvvet kazanan bir adam Bruce Wayne nam-ı diğer Batman görüyoruz. Olmamış diyoruz ama neticede Holywood filmi. Bu filmler sayesinde bağımsız sinemanın değerini bir kere daha takdir etmiş oluyoruz.

Bir de filmde yine bir süper kahraman klişesi olan; Polislerin kötü adam yerine, kahramanın peşine düşmesini bir kere daha teyit etmiş olduk (daha birkaç hafta önce Spiderman de de bu durum tavan yapmıştı- Batman' de sadece başlarda gördük bu sefer, hadi yine iyiyiz : ))

Bu arada,evet; Batman filmine, koca sinema salonunda üzerinde Batman t-shirt ü ile bir tek ben gelmiştim : )

Batman' le ilgili son olarak, hangi beyinsizin o canım klasik Batman simgesini, uyduruk bir şeyle değiştirdiğini merak ediyorum.
Translate for the The Dark Knight Rises Movie Review;
*spoiler*
Yes Batman , The Dark Knight Rises Movie is nothing but a critism to "Occupy The Wall Street Move". If you watch it carefully you will see that the soldiers of the darkness army are            everyday ordinary people like our pizza man, cleaner etc. So we must be good boys or everything will collapse.Oh, and the police is always good, even though they always go after good heros instead of the bad guys : )
I also wonder what idiot changes the GOOD OLD BATMAN logo with a stupid thing : )