iphone orjinal kulaklığı vs sennheiser mm 50 model kulaklık

Iphone umun kulaklığının dört bir yanından şeklinin bozulması sonucu (kauçuklarının yırtılması vb) alternatif bir kulaklık arayışına gittim. yaptığım araştırma neticesinde iphone un orjinal kulaklığının ses kalitesinin yerlerde olduğunu, ergonomik olmadığını vb yorumların bombardımanına uğradım. doğrusu bendeniz bu sese alışmış, ergonomisi ise rahatsızlık vermekten ziyade, rahat bile denebilirdi.

gerek ekşisözlüğün, gerekse diğer internet sayfalarının dolduruşu neticesinde sennheiser in mm 50 model kulaklığını, çok da düşünmeden aldım. sesi şusu busu gerçekten güzel.. e güzel de arkadaş nerede bunun ses arttırma- azaltma kumandası. koskoca (bknz aşağıdaki resim) mikrofon kısmı koyuyorsun, ses kımandası koymuyorsun. sadece dandik bir aç-kapa tuşu (şarkı değişimleri oluyor en azından)

buradan önce sennheiser a sesleniyorum; modelinin sonunu "IP" koyuyorsan, yani iphone için uyumludur ürünüm diyorsan, kullanıcı bunun tam uyumlu olmasını, yani iphone un orjinal kulaklığının işlevinin tamamını yapmasını bekler tamam mı.. !! (çok kızdım bak şimdi)

sonralıkla da bu ürünü almayı düşünenlere sesleniyorum; medyanın, reklamların vs gazına gelip de bu modeli almayın. gidin apple in orjinal kulaklığını alın daha iyi (sennheiser in adidas versiyonu bir kulaklık modeli de var, onda ses kumandası da olanını bulursanız iyi gibi ama denemedim) 

[apple ürünlerinin neden dünyada en çok tercih edilen ürünler olduğunu bir kez daha anlamış bulunmaktayım, bu adamlar "kullanılabilirliği" ön plana koyuyorlar, en kötü yaptıkları şey ise "kulaklık" olmasına rağmen]