Google+ ve Yeni Özelliği "Topluluklar"

Dikkatinizi çekmiş olabilir; Google+ da Topluluklar diye yeni bir özellik geldi. Topluluklar sayesinde belirli ilgi alanlarındaki insanlar daha kolay paylaşım yapabiliyor. Ayarları yaptığınız takdirde gelen cevaplar akıllı telefonunuzdaki Google+ uygulamasında Bildirim olarak görülebiliyor.

Google+ Circles (Çevreler) de yapmak istediği esas şeyi bulmuş diye düşünüyorum. İnsanlar çevrelerini oluştururken tanımadıkları ancak ortak ilgi alanları olduğunu düşündüğü insanları da bu şekilde kümelendirdiler. En başından Topluluklar özelliği olsaydı buna o kadar da gerek olmayabilirdi (en azından gerçek amacıyla kullanılabilirdi)

Topluluklar özelliği "Forum" lara olan ilgiyi daha da azaltacağa benziyor. Kullanması, paylaşım yapılması çok kolay. Kendi topluluğunuzu oluşturduğunuzda Kategoriler ekleyerek sayfanızı düzenleyebiliyorsunuz ayrıca.

Özetle gayet başarılı buldum. Tavsiye ederim.

Ayrıca Google+ ın yenilenen Smartphone uygulaması da gayet güzel. Google+ ın eksikleri yok mu? Çok var ve geliştirmede yeteri kadar hızlı değiller. Halen Google ın kendi uygulama ve hizmetleri ile bile tam entegre değil ve bu eksikleri tamamlaması gerek. Yine de Google+ facebook a göre içerik ve bilgi paylaşımına dönük daha çok şey sunuyor diye düşünüyorum.